Seznam článků

Okolí města Mimoně nabízí široké turistické možnosti. Městem procházejí jak cyklotrasy, tak turistické pěší stezky. Pěší stezky se navíc dají kombinovat s neznačenými, ale přesto hojně využívanými cestami v blízkém okolí města. Taková spojení mohou dát vzniknout zajímavým pěším trasám v okolí města. Některé krátké, více méně oddychové, zvládnutelné pohodovým tempem za půl dne, jiné delší, celodenní, za to se na nich lze podívat třeba až na meandry Ploučnice, přímo k vodě. Prozatím jsme připravili tři pěší okruhy, které se při troše odhodlání dají zvládnout (vyzkoušeno) a turistické cíle ke kterým můžete vyrazit pěšky, na kole, či autem.

Každopádně si lze v našem městě vytvořit základnu pro výjezdy do blízkého, či vzdálenějšího okolí. Poloha našeho města na okraji Máchova kraje, v podhůří Lužických hor, mezi dvěmi rekreačními oblastmi, vám může poskytnout klid od přeplněných kempů a dobrou výchozí pozici pro rozhodování, kam od nás vyrazit. Mimoň totiž leží zhruba stejně daleko jak od Máchova jezera v Doksech, tak od Hamerského jezera v Hamru na Jezeře a Lužické hory jsou od nás na dohled. Je jen na vás, co si vyberete a na jakou stranu vyrazíte.

Informace o jednotlivých turistických nabídkách získáte z přehledně seřazených odkazů v pravém horním rohu v seznamu článků.