Sekce s přehledem článků o turistických trasách v okolí města Mimoně. Najdete zde nejen pěší trasy, vedoucí po oficiálně značených turistických cestách, ale nabídneme zde i trasy, vedoucí zčásti i po oficiálně neznačených úsecích, které jsou sice více outdoorové, ale schůdné. Alternativa pro ty, kdo vyhledávají místa a trasy s minimální návštěvností a nebojí se alternativ.

Sekce je rozdělená do dvou kategorií. Jedna kategorie jsou pěší turistické trasy a druhá kategorie obsahuje cyklistické trasy. Samozřejmě i cyklistické trasy mají své alternativy a jsou, pokud to je možné, kombinovány s pěšími turistickými trasami. Nejsou však, a ani nemohou být naprosto identické s pěšími trasami, protože to v některých případech prostě možné není.

 • Pěší turistika

  Pěší turistické trasy navržené tak, aby reflektovaly co největší počet zajímavých míst a co největší počet výhledů, pokud jsou možné. Některé z nich jdou i mimo turistické značení, přesto jsou dobře schůdné, jen vyžadují alespoň základní outdoorové vybavení. Hodí se alespoň trochu lepší boty. Délka je maximálně do 20 km pro celodenní výlety, a některé z nich jsou koncipované i pro kombinaci s hromadnou dopravou (vlaky, autobusy). Ve většině případů je to systém pěšky TAM, autobusem, či vlakem ZPĚT.

  Přejít do kategorie Pěší turistika

  Počet článků:
  1
 • Cykloturistika

  Protože Mimoň prozatím postrádá větší návaznost na cyklostezky, prozatím vede centrem města jen jedna cyklotrasa, jako součást Zelené cyklomagistrály Ploučnice, která však na jižním okraji města v této chvíli končí a cyklotrasa č. 2041 prochází pouze okrajem města, a další cyklotrasa č. 3046 těsně před městem odbočuje a do Mimoně vůbec nevede, bylo nutné při sestavování cyklotras kolem Mimoně alternativně využít i turistické cesty pro pěší. Samozřejmě tam, kde to bylo možné. Proto nejsou takto sestavené cyklotrasy kolem Mimoně úplně vhodné pro silniční kola, i když se nikdy o žádný těžký terén nejedná.

  Přejít do kategorie Cykloturistika

  Počet článků:
  2