Sezóna nesměle započatá až v květnu, nakonec přinesla první zahraniční srpnový výjezd na Lužická jezera, a velkou zářijovou okružní cestu po České republice. Téměř třítýdenní karavaning po českých a moravských zemích znamenal nejen spoustu cestovatelských zážitků, ale také poznání, jak to dělají jinde a možnost srovnání s naším městem. Přinesl příležitost reálně stanout ve stopách historie, ať už našeho města, nebo zemí Koruny české a neplánovaně prožít Dny evropského kulturního dědictví v Olomouci. Na vlastní oči vidět památky, které vstaly z mrtvých a obnovená centra měst. Kombinace ve využívání různých služeb pro turisty, zejména co se karavaningu týče, dala schopnost reálně posoudit fungování služeb v naší zemi pro tento turistický segment.

 Cestovní plán

Prvotní plán byla jen hrubá kostra, kterou bylo možné kdykoliv, i během cesty přizpůsobit. A tak se nakonec z původně plánovaných pěti hlavních zastávek vyklubalo šest hlavních a dvě průjezdová zastavení. Obsahoval místa zaměřená na historii, města, která byla v dlouhodobém plánu navštívit, a nakonec také kraje, kde jsme už byli a kde nám je prostě fajn. Některé pozice byly rozšířené o výlety do blízkého, či vzdálenějšího okolí. Z možností kempování, nebo prostého přespání, to bylo využití služeb bezKempu, kempů pro karavany, a park4night. Čistě STPL místo nebylo využito a ani nebylo potřeba.

Služby (nejen) pro karavanisty

Velmi diskutovaným tématem v posledních letech je rozšiřování služeb pro turisty v oblasti cestovního ruchu, v segmentu karavaningu.

Okolí jednoho z pozemků, vybraného pomocí služby bezKempuJiž zhruba před dvěma lety začala v ČR fungovat služba bezKempu, která by měla nahradit nelegální kempování na místech, která k tomu nejsou určená, či kde je to výslovně, či prostě zákonem zakázané. Jak již sám název vypovídá, jedná se o kempování mimo kempy, ale na soukromých pozemcích se svolením majitele. Tuto službu využíváme, protože dává možnost vybrat si pozemek podle specifických požadavků, např. i podle možnosti odservisování karavanu. Což je pro karavanistickou veřejnost ve většině případů jednou z klíčových věcí. Tuto službu jsme využili pro první hlavní zastavení ve Slatiňanech u Chrudimi.

Malý kemp Kdyně Hájovna s možností odservisování karavanu.Klasické kempy, tak jak je známe, pomalu, ale jistě procházejí částečným upgrade a přizpůsobují se turistickému karavanovému segmentu tím, že už i v klasických kempech můžete narazit na možnost odservisování karavanu, což je ve většině případů velké plus a majitelé kempů pochopili, že to je mnohdy jediný důvod, proč karavanista do kempu alespoň na jednu noc přijede. Zejména menší kempy na odlehlejších místech tímto způsobem mohou získat cenné body.

Pokud na rekonstrukci našeho mimoňského koupaliště skutečně dojde, nebylo by určitě od věci počítat i s těmito službami, které mohou do rozpočtu města přinést další příjem.

 

Kempy pro karavany jsme využili celkem 3x. Dva velké, pro druhé hlavní zastavení v Olomouci, a šesté hlavním zastavení ve Františkových Lázních, a jeden malý, pro páté zastavení ve Kdyni. Všude bez problémů možnost kompletního odservisování karavanu.

Město Telč, kde je jedním z míst, kde se s možností parkování karavanu na veřejném parkovišti přímo počítá.Veřejná parkoviště ano, nebo ne? Určitě ano. Veřejná parkoviště nejsou pro přespání žádným legislativním, ani jiným problémem, pokud dodržíte to, co většinou bývá na instrukčních tabulích uvedeno. Některá města dokonce s přespáním v karavanu na veřejném parkovišti počítají a např. v Telči je při tisku parkovacího lístku volba karavan. Stání je většinou omezeno na 24 h. A parkovat lze jen na stáních vyhrazených pro autobusy. Služba park4night umožňuje taková parkoviště vyhledat. Opět je možné vyhledat parkoviště s potřebným servisem, nebo bez něj, místa placená, či místa zdarma. Jediné, na co je potřeba dát velký pozor je sdílení míst v této službě, která jsou na soukromých pozemcích a v mnoha případech se ani o parkoviště nejedná. Tady může přijít konflikt s majitelem pozemku, nebo přímo se zákonem. Službu park4night jsme využili v Telči, na veřejném městském parkovišti, tisk parkovacího lístku pro karavan stál 150,- Kč / 24 h, a v Písku, kde bylo veřejné městské parkoviště zdarma, omezené jen časově na 24 h. Obě městská parkoviště, jak v Telči, tak v Písku, kde bylo umožněno parkovat i karavanům měla tato místa spojená s autobusovým stáním. Při stání na veřejných parkovištích nikdy dopředu nepočítejte s jakýmkoliv servisem a po odjezdu po vás musí zůstat čisto.

Tolik probíraná STPL místa nebyla vůbec potřeba. Postačily „upgradované“ kempy, nebo pozemky ve službě bezKempu s možností odservisování. Toto zřejmě bude nejrychlejší a nejefektivnější cesta, jak vyjít vstříc karavanistické veřejnosti.

Co je ještě potřeba zmínit, jsou platební karty, QR kódy, SMS platby, či jiné bezkontaktní formy placení obecně. Zejména u platebních karet bylo velmi zarážející, že i v takových turistických destinacích, jako jsou Františkovy Lázně, nebo hrad Loket nejen že spousta restaurací, či návštěvních míst, jako např. hrad Loket bankovní karty neakceptují, ale mnohdy je i velký problém najít ten „svůj“ bankomat. Někdy až neuvěřitelné story ve velkých restauracích, či turistických centrech, kdy bez hotovosti nešlo téměř nic, ostře kontrastovaly třeba s malými kempy, kde platební karty bez problémů vzali. S možností SMS plateb jsme se setkali pouze v Olomouci v MHD a QR kód, to je zatím ještě velmi vzácná záležitost.

Jak to dělají jinde

Je spousta věcí, které by se daly principiálně srovnávat s naším městem, tři hlavní však byly opravdu diametrálně odlišné, s jednou věcí jsme naopak odlišnost smazali a zařadili se na pomyslnou standardní listinu.

První věc se týkala efektivního fungování Městské policie, které bylo velmi často spojené s funkčním kamerovým systémem, nebo s prostými pochůzkami strážníků. A zdaleka nešlo jen o parkování, nebo řešení zákazů vjezdu apod. Policisté zkrátka byli v ulicích vidět, a i večer byli schopni ve velmi krátké době řešit ty, co se nechovali zrovna nejlépe, nebo hned na místě vyřešit „unaveného“ bezdomovce na lavičce v parku. Takový přístup byl zejména v Pardubicích, Olomouci a Františkových Lázních, práce Městské policie byla dobře vidět i v Telči a v Děčíně.

Chebský městský mobiliářDruhá, velmi odlišná věc od našeho města byl městský mobiliář. Např. ten, co mají v Chebu by nerozkopal nikdo a na odpadkových koších by si potencionální vandal maximálně zlámal ruce. Velký zábavní park s různými dřevěnými atrakcemi, spojený s odpočinkovou a relaxační zónou na chebském předměstí, který vznikl úpravou prostoru bývalé plovárny, to bylo naprosto super. Cyklostezka z Františkových Lázní do Chebu dá netrénovaným svým převýšením zabrat, odměnou jsou pak třeba právě takovéto relaxační zastávky v již zmíněném zábavním parku, nebo její přehledné trasování na chebském předměstí.

Vkusně upravené parky a celé chebské předměstíTřetí věcí je zahradní architektura, chcete-li městská zeleň. To je opravdu kapitola sama o sobě. Všude, kde jsme byli, tj. od Aše po Olomouc mají v centru měst krásné udržované parky a ani v malém městečku, jako je Kdyně nemají těsně u centra města divokou náletovou zónu, kterou u nás hrdě nazýváme biotopem a tváříme se, že to je in. Nikde, kde jsme byli, nenechávají náletům v centrech měst a městských parcích takový prostor, jako u nás.

Parkoviště s parkovacím kotoučem v Aši.Poslední srovnání bylo parkování. V Chrudimi, Pardubicích, Litovli, Telči, Františkových Lázních, Děčíně a v Chebu placené parkování v centrech, v centru Olomouce bez rezidentní karty nezaparkujete vůbec. Buď nemáte rezidentní kartu, nebo není místo. V Domažlicích a v Písku jsou centrální městská parkoviště zdarma, v Telči zaplatíte 150,- Kč / noc za karavan, volbu „karavan“ najdete přímo na parkovacím automatu. Všechna veřejná městská parkoviště byla časově omezená na max. 24 h. V Aši jsou parkoviště omezená časově ve vymezený čas s parkovacím kotoučem, stejně tak parkoviště s parkovacím kotoučem jsou i v Chebu, Františkových Lázních, v Telči i v Olomouci mimo centrum. Parkoviště s parkovacím kotoučem nejsou žádnou výjimkou a naše město zavedením omezeného časového stání s parkovacím kotoučem v centru města zavedlo všude jinde běžný standard.

 

Shrnutí

V první řadě to byla velká škola karavaningu, se spoustou nových zkušeností, zajímavých zážitků, od hradů a zámků, které vstaly z mrtvých, (hrad Bouzov, hrad Seeberg), přes nádherná městská centra, kde městskou šeď nahradily krásné fasády historických domů, po horské vyhlídky, rozhledny, sirné prameny, podvodní zážitky, rybníky a jezera, či po prostou procházku v krásných městských parcích. Např. městský park v Litovli se po zničení vichřicí podařilo za zhruba dva roky obnovit. Neplánovaně jsme se stali očitými svědky oslav Dnů evropského kulturního dědictví v Olomouci, což byl neopakovatelný třídenní maraton od koncertů, přes balet, po představení Moravské filharmonie. U nás je prostě hezky, ať přijedete kamkoliv a dost možná ani moře nepotřebujeme.

Navštívená místa s odkazy na fotoalba