Rozhodli jsme se udělat výjimku a jednou zkusit místo bezkempových pozemků klasický kemp. Vybrán byl autokemp v Lužanech u Jičína u rybníka Marešák. A byla to opravdová kempová klasika, se vším všudy. Tedy i s bezohledností některých návštěvníků, kteří absolutně nerespektovali fakt, že nejsou v kempu sami. Naštěstí je autokemp v nádherné krajině Novopacka, tak bylo kam jít a užít si opravdový relax. Stačilo vyjít kousek nad kemp, do části obce Stav a okamžitě se otevřel krásný klidný svět s kostelíkem a romantickými cestami mezi loukami a poli. I zralé špendlíky byly k dispozici :)
V samotném kempu servis dobrý, elektřina a voda k dispozici, jen se servisem toalety to bylo horší. Zato koupání v rybníku Marešák naprosto super. Jak v sobotu, tak v neděli ráno, ještě před snídaní velmi příjemná osvěžující koupel a tentokrát s námi do toho šla i Adélka, která se za normálních okolností do vody zrovna dvakrát nehrne.

Co nám dala tato cesta

Vyzkoušeli jsme poprvé placenou navigaci, abychom vyzkoušeli její funkčnost, zejména přesnost a spolehlivost. Použili jsme offline mapy, vše aktualizovali, nastavili a vyrazili. A první zkušeností bylo velké zklamání. Uživatelské rozhraní sice lepší, než u free navigace od Google Maps, navigace obsahovala i možnost přidat do nastavení parametry vozidla (rozměry a váhu) ale přesnost a s tím spojená spolehlivost na téměř stejném, ne-li ještě o něco horším levelu. Upozornění fungovala na kde co, ale místo do kempu jsme se dostali na úplně jiný konec Lužan, úplně jinou příjezdovou cestou a už vůbec ne do kempu. Je možné, že navigace nastavená na rozměry karavanové soupravy zřejmě může vyhledat jinou trasu, než pro klasický "sólo" automobil, ale měla by tak či tak dovést do cíle, nikoliv úplně někam jinam. A to jsme ještě chystali na příští výjezd otestovat navigaci v zahraničí. Jak to dopadlo napíšeme v dalším článku. Jediné, co lze předeslat je, že to byl také docela "slušný" level.

Další věc, kterou jsme si na tomto výjezdu ujasnili byla skladba potravin a jídelníčku vůbec. Ceny potravin (alespoň u nás, v ČR) nejen že vybízejí, ale přímo nutí k přizpůsobení jídelníčku co nejvíce kempové stravě. Kupovat základní suroviny tak jako domů se nemusí vždy vyplatit a v našem případě přechod z klasické surovinové domácí přípravy na různé hotovky, konzervy a polotovary znamenal při dalším výjezdu úsporu až 40% nákladů na potraviny.

A pokud se vrátíme zpět ke kempu, tak lze jej hodnotit jako dobře vybavený a hlavně prostorný kemp, což je alespoň pro nás velmi důležité, protože zastánci kempování hlavy na hlavě rozhodně nejsme. Nicméně výběr samostatného místa, může být dál od elektrické přípojky, proto doporučujeme delší prodlužovací kabel. Speciální kempové zásuvky zde potřeba nejsou, stačí klasická zástrčka na 220 V. Okolní Novopacko je rájem pro pěší turistiku a koupání v rybníce Marešák je prostě super, obsluha kempu naprosto v pohodě, ale návštěvníky si holt nikdo nevybírá.

Fotogalerie