Poslední dny k podání návrhu pro Participativní rozpočet

Blíží se konec července a s ním i termín, ukončující možnost podání návrhu pro Participační rozpočet, jehož nultý, startovací ročník letos začal. Už jen do středy 31. července 2019 je možné podávat vlastní návrhy pro realizaci jakékoliv veřejně prospěšné městské investice. Podání návrhu pro Participativní rozpočet je velice jednoduché, jediné co musí splňovat jsou kritéria (pravidla) zadaná městem. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Úplně první věcí je nápad, který by mohl posloužit všem občanům Mimoně, Nápad pro Mimoň. Tak se ostatně celý projekt jmenuje. A nehledejme za tím žádné složitosti. Chybí vám někde lavička, chtěli by jste mít někde kus nového chodníku, nebo máte pocit, že by někde chtělo doplnit veřejné osvětlení, odpadkové koše, upravit veřejnou zeleň, nebo dát třeba dohromady hřiště? Jsou to maličkosti, ale právě u nich všechno začíná. Tady je místo třeba právě pro váš nápad, vizi apod.

Mám nápad. Dobrá. A co dál? Na to lze odpovědět jednoduše ve třech větách.

  1. Je můj nápad realizovaný na pozemcích, nebo na majetku města?
    (odpověď najdete buď on-line v Katastru nemovitostí, nebo se prostě a jednoduše zeptáte na MěÚ)
  2. Je můj nápad v cenovém rozpětí min. 10.000,- až max. 200.000,- Kč?
    (odpověď najdete nejlépe na MěÚ, odboru rozvoje města ORM, nebo se cenové relace dají jako hrubý odhad dle cen použitých materiálů, plus něco za potřebnou práci. Ale tohle se zase až tak řešit nemusí, jedná se pouze a jen o váš hrubý odhad, kolik by to asi tak mohlo stát. Výslednou cenu bude při posuzování vašeho návrhu tak jako tak řešit MěÚ.) Stačí logická úvaha, že nemůžeme navrhovat novou silnici, nebo nové parkoviště, protože tam bychom s limitem 200.000,- Kč nepochodili.
  3. Je můj nápad takový, že přinese užitek všem občanům města, čtvrti, nebo nějakého obytného celku?
    (odpověď je opět jednoduchá. Pokud to neděláme pro sebe, ale pro ostatní, pak je to správně)

Můj nápad tohle všechno splňuje. Co teď. Tak to už jsme vlastně na konci. Stačí si už jen stáhnout formulář s webových stránek města , vyplnit jej a buď elektronicky e-mailem odeslat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , nebo jej na MěÚ odnést osobně.

To je vše a pak už nezbývá, nic jiného, než čekat, až dojde ze strany města k vyhodnocení podaných participačních projektů. A pokud mezi nimi bude i ten váš, tak hurá. Je vyhráno.

 

Kompletní pravidla nultého ročníku participativního rozpočtu.