Participativní rozpočet v Mimoni

Po o něco více než půl roce, který uplynul od loňských podzimních komunálních voleb se v našem městě udála spousta věcí. Jednou z nich je postupné uvádění do života tzv. participativního, česky podílového, městského rozpočtu. Pokud nosíte v hlavě nějakou smysluplnou myšlenku, o které si myslíte, že by stála za realizaci, a byla by dobrá pro všechny, pak budete mít možnost jí za daných podmínek realizovat. Pojďme se podívat jak na to.

V článku Participativní rozpočet - úvod jsme psali o Participativním rozpočtu obecně. Jak to funguje, co to vlastně je. Nyní se podíváme na to, jak prozatím vypadá první pokus o participování u nás v Mimoni. Předem je nutné podotknout, že Mimoň je v tomto směru na startovní čáře. Další vývoj Participativního rozpočtování u nás v Mimoni budeme nadále monitorovat a sledovat.

Nápad pro Mimoň

To je název projektu participativního rozpočtování v našem městě. Jeho úplně první fáze je na světě a můžeme se seznámit s jeho základy.

První příspěvek v Mimoňském Zpravodaji by se dal označit jako “Vymezení základních pojmů” a pravidel pro podání vlastního návrhu. Co je ale nejdůležitější je to, že obsahuje dvě důležité, základní informace:

Je uvedena částka, která je pro Participační rozpočet vyčleněná. Pro letošní rok to je 200.000,- Kč a druhá důležitá informace je termín, do kdy je možné vlastní návrh podat. Termín je do 30. 07. 2019. Celý příspěvek starosty Mimoně pana Krále k participativnímu rozpočtování zde.

V červnovém Zpravodaji města Mimoně naleznete i formuláře pro podání vlastního návrhu. Formulář bude k vyzvednutí také na podatelně MěÚ Mimoň, v Městském muzeu, Městské knihovně a na místech určených k distribuci Mimoňského zpravodaje. K dispozici bude i v elektronické podobě na webových stránkách města Mimoň.

Kompletní číslo Zpravodaje města Mimoň, kde jsou o Participativním rozpočtu první informace