Svoboda slova a propaganda

Nad jednou z nejzákladnějších svobod, kterou demokracie nabízí, tedy nad svobodou slova, resp. svobodou projevu, se v poslední době zvedla velká vlna debaty poté, co byly v ČR zablokovány některé informační kanály. Takové omezení šíření informací by mělo vadit celé demokratické společnosti, ale není tomu tak. Část české společnosti se odvolává na Listinu základních práv a svobod, část české společnosti je naopak přesvědčena, že to byl krok správným směrem, ale i ta se může odvolat na Listinu základních práv a svobod. Jak je to možné? A proč si část společnosti myslí, že to byl krok správným směrem?

Číst dál: Svoboda slova a propaganda

Перехрестя допомоги / Rozcestí pomoci

CZ:
Jednoduchý rozcestník pro řešení složitých životních situací:
- co dělat po příchodu do ČR
- nabídky pomoci / nabídnout pomoc
- končící vízum, nebo povolení k pobytu

UA:
Простий вказівник для вирішення складних життєвих ситуацій:

- що робити після приїзду до Чехії
допомога пропонує / пропонує допомогу
- термін дії візи або дозволу на проживання

Číst dál: Перехрестя допомоги / Rozcestí pomoci

V říjnu za Sluncem

{jcomments off}Pod tímto slovním spojením si většinou představíme něco ve smyslu prodloužení letní sezóny a s tím spojenou cestu kamsi na jih. My jsme si letos říjen za Sluncem vyložili trochu jinak a vydali se na východ. Přes severní Moravu až na severovýchodní Slovensko. To byl nejvýchodnější bod a zároveň cíl, kterého mělo být dosaženo. A nakonec přece jen přišel na řadu i onen pomyslný teplý jih, který v našich zeměpisných šířkách asi nejlépe reprezentuje jižní Morava. Celá cesta je rozdělena do devíti na sebe navazujících dílů nejen s popisem cesty, ale cílem bylo i poskytnout co nejlepší informace o službách, které mohou být na cestách užitečné.

Číst dál: V říjnu za Sluncem

Rozloučení s prázdninami

V pátek, 28. srpna 2020 proběhla u vlakového nádraží akce, věnovaná především dětem, která by se dala nazvat, třeba jako rozloučení s prázdninami. V článku najdete kompletní fotografickou prezentaci celé akce, na níž se podíleli i členové Městské policie Mimoň, Sbor dobrovolných hasičů Stráž pod Ralskem, Báňská záchranná služba Hamr na Jezeře a pozadu nezůstala ani sousedská výpomoc.

Číst dál: Rozloučení s prázdninami

Uplynulý rok 2019

Pomalu a jistě dozrál čas ohlédnout se za letošním rokem 2019. Souhrn maličkostí, které (snad) byly alespoň k něčemu užitečné, nápady, které se podařilo prosadit, nápady, které jsou v řešení a které na pořadí návrhu teprve přijdou. 

Číst dál: Uplynulý rok 2019

Aktuálně z Máchova kraje

V květnu letošního roku odhlasovalo Zastupitelstvo města Mimoně vstup do zapsaného spolku Máchův kraj destinační management z. s. Město si tak otevřelo cestu například k čerpání dotačních výzev Libereckého kraje, kde není oprávněným subjektem město, individuálních dotací pro turistické oblasti, k výhodnějšímu postavení při spolufinancování projektů, výhodám společné inzerce a propagace v médiích a rovněž k možnosti rozhodování při řízení a směřování turistické destinace. Poloha Mimoně na severozápadním okraji Máchova kraje dává ideální příležitost k využití města jako turistické základny pro poznávání této destinace. Co všechno ve spolku Máchův kraj destinační management proběhlo, aktuálně probíhá a co se chystá do budoucna, o tom si můžete přečíst v článku.

Číst dál: Aktuálně z Máchova kraje

Mapka míst se sběrnými nádobami na tříděný odpad

Mapka zobrazuje místa na území města Mimoně, kde jsou umístěny sběrné nádoby na tříděný odpad.
Po kliknutí na příslušné místo se zobrazí popis místa a druh odpadu, který na tomto místě můžete odevzdat do určených nádob.
Nově přidán do infotextu počet a objem jednotlivých sběrných nádob.
Svozy tříděného odpadu:
Papír: 1 x týdně / 1 x za 14 dní čtvrtek, pátek
Plasty: 1 x týdně / 1 x za 14 dní úterý, středa
Sklo barevné 1 x za měsíc poslední týden v měsíci
Sklo bílé 1 x za kvartál poslední týden každého kvartálu

UPOZORNĚNÍ


Do sběrných nádob lze vkládat pouze odpad, pro který jsou sběrné nádoby určené. Pokud se odpad do sběrných nádob nevejde, jedná se ve smyslu obecně závazné vyhlášky města Mimoně o objemný odpad, který patří do sběrného dvora. Sběrný dvůr má v Mimoni otevřeno od pondělí do pátku, v době od 8:30 hod do 16:00 hod.


 

Kontakt

{jcomments off}Spolupromimon.eu
471 24 Mimoň
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stránky určené pro občany Mimoně, kteří se zajímají o dění ve městě a nejsou lhostejní k tomu, co se kolem nich děje.


Co nabízíme:

U nás si můžete kromě informací o našem městě zajistit

 


 

 

 

Ztrácíte se v Excelu?

Pomůžeme s tvorbou funkčních tabulek, dle požadovaných vstupů a funkčních parametrů.
Jednoduché, uživatelsky snadno pochopitelné, se základními vztahy, nebo i s pokročilejšími funkcemi.
Stačí napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


 

 

 

Co občas podpoříme: