Zastupitelstvo

ZastupitelstvoMonitoring zasedání Zastupitelstva města Mimoně, zejména důležitých témat souvisejících s naším městem. Ať už se jedná o neustále připomínající se dopravu, nebo vývoj v oblasti bydlení. Zde bude klíčovým tématem zejména slibovaná restrukturalizace Mimoňské komunální, otevření komunikace této společnosti směrem k občanům města, dal by se na to použít příměr "odemčení", popřípadě uvažovat o samotné podstatě Mimoňské komunální, jestli jí vůbec potřebujeme.

Doprava je již nyní v našem městě na předních příčkách komunálních témat. Ať se jedná o parkování, tranzitní dopravu, nebo další silniční spojení na Sídliště pod Ralskem. Jablkem sváru se dost možná může stát i i připravovaný dopravní terminál u vlakového nádraží, na který mají koaliční strany hodně rozdílné názory, stejně jako na dopravní obslužnost.

Dalším "věčným" tématem je samotné centrum města, náměstí 1. máje, které by se mělo dočkat alespoň kosmetických úprav, hnutí ANO 2011 slibuje zástavbu jeho západní části. Inu uvidíme...

Spor o záchodky a zbytečný kruhový objezd

Koncem roku 2019 se začalo veřejně mluvit o třetím nákupním středisku v Mimoni na Husově ulici. Nový prodejní řetězec by měl plnit dvě funkce: Zástavbu Husovy ulice a uspokojení poptávky občanů města po značce, kterou preferují. Město Mimoň proto vypsalo veřejnou anketu s otázkami, jaký nový obchodní řetězec (značku) by si občané na Husově ulici přáli. Dlužno podotknout, že v anketě chyběla možnost vyjádřit se několika slovy, co by si někteří občané místo třetího nákupního řetězce představovali.

Číst dál: Spor o záchodky a zbytečný kruhový objezd

Zákaz tranzitu nad 12t schválen

Zářijové Zastupitelstvo přineslo mimo jiné jednu zásadní informaci, a to je schválení zákazu tranzitující dopravy na 12t celkové hmotnosti. Dopravní situace v našem městě se tím pádem ještě letos změní. Jestli to bude zásadní zlom, nebo jen "kosmetická úprava", to ukáže čas. Každopádně se podařilo něco, co bude mít pro Mimoň hmatatelný dopad a význam. Řešení přišlo opravdu na poslední chvíli a dost možná tomu pomohlo i plánované zpoplatnění silnic prvních tříd od 1. ledna 2020. Tady už Liberecký kraj musel nějakým způsobem konat a je nutné dodat, že nejhlasitěji a nejradikálněji se k tomuto důležitému tématu stavěla Mimoň.

Číst dál: Zákaz tranzitu nad 12t schválen

Máchův kraj - destinační management z. s.

Květnové zastupitelstvo města Mimoně, mimo jiné zařadilo na program jednání bod “Vstup do turistického regionu Máchův kraj”.
Přesněji řečeno vstup do spolku Máchův kraj - destinační management z. s. Členství v tomto spolku umožňuje rozšířit možnosti, jak se podílet na cestovním ruchu, koordinovat jej ve spolupráci s ostatními subjekty a to by mohlo našemu městu přinést velmi žádoucí vyšší zájem turistů.

Číst dál: Máchův kraj - destinační management z. s.

7. zasedání Zastupitelstva 20.12.2018

Program prosincového zastupitelstva přinesl jednak zásadní změnu v tvorbě rozpočtu na rok 2019, který se poprvé po 12 letech sestavuje včas. Střednědobý rozpočtový výhled by se měl, podle vyjádření vedení města, v roce 2019 zcela přepracovat a protože se střednědobý rozpočtový výhled opírá o program rozvoje města, můžeme očekávat, že se v novém objeví také.

Velice podrobné zhodnocení opravy prameniště v Zámeckém parku (pramen Geronstere) s konkrétním termínem konečné fáze rekonstrukce, to znamená samotné zpětné sestavení, stanovené na 30. duben 2019 je bezesporu také velmi dobrou zprávou.{jcomments off}

Číst dál: 7. zasedání Zastupitelstva 20.12.2018

První povolební zasedání Zastupitelstva

ZastupitelstvoPrvní zasedání Zastupitelstva po komunálních volbách 2018 proběhlo ve čtvrtek 22. listopadu v Domě kultury Ralsko od 16:30 hodin. Jako důležitý signál nového vedení města lze vnímat snahu vrátit frekvenci jednání zastupitelů zpět na každý měsíc, oproti současnému stavu, který upravoval zasedání Zastupitelstva města jednou za dva měsíce. Byla také zvolena komise pro výběr nového ředitele Mimoňské komunální, když stávající ředitel Ing. Zahrádka dal k 31. 12. 2018 výpověď.

Číst dál: První povolební zasedání Zastupitelstva