Od 1. 7. 2020 se mění pravidla pro parkování v centru Mimoně

Po různých variantách, parkovacích zónách, parkovacích kartách tu je první fáze úpravy parkování v centru města Mimoně pomocí parkovacích kotoučů. Úprava parkování spočívá zejména v omezení doby, po kterou bude možné na označených místech stát a vyznačení míst, kde tato omezení budou od 1. července 2020 platit. Omezení parkování se netýká celého centra města, plochy pro volné parkování zůstaly v této fázi zachované. Jak to tedy bude celé fungovat, o tom si napíšeme v článku.

Jakým způsobem bude omezené parkování

V první řadě si řekněme kde, kterých míst v centru města Mimoně se tato úprava vlastně dotkne. Jedná se o

  • náměstí 1. Máje
  • ulici Mírovou
  • náměstí ČSA (u kina)

Omezení parkování v těchto zmíněných místech spočívá v omezení doby, po kterou se zde bude moci stát a vymezení časového úseku, po který bude toto omezení platit. A to takto:

  • Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00 hod
  • Sobota a neděle volně

Omezení tedy spočívá v regulaci doby stání ve všední dny v těchto vymezených místech na max 30 min. Mimo tyto určené časové úseky a o víkendech je parkování volné, bez časového omezení.

Co mám udělat pro to, abych nespáchal přestupek

Stačí si jen pořídit parkovací kotouč, vyznačit na něm viditelně dobu příjezdu a nepřekročit stanovenou maximální dobu pro stání, tj. 30 min. To je vše, co se musí udělat pro to, aby nebyl spáchán přestupek.

Prvních 1000 ks parkovacích kotoučů připravilo město Mimoň pro své občany jako řekněme takový start-up zdarma. Stačí se jen prokázat občanským průkazem s trvalým bydlištěm v Mimoni. Výdej těchto parkovacích kotoučů bude probíhat v těchto místech:

  • na podatelně MěÚ
  • v novém Infocentru na Mírové ulici 76 (objekt bývalé Mimoňské komunální naproti MěÚ)
  • v městském muzeu ulice V Lukách
  • v městské knihovně ulice Svébořická 309

Parkovací kotouč lze koupit v papírnictví, nebo v jakémkoliv jiném obchodě s podobnými potřebami. Pokud nebudu mít po ruce parkovací kotouč, ani pak se nic neděje v případě, že dobu příjezdu viditelně vyznačím na kus papíru a umístím viditelně ve vozidle za přední okno. I toto řešení je akceptovatelné.

Náměstí 1. Máje

V poslední době se množí případy parkování na náměstí 1. Máje i na místech, která nejsou pro parkování na tomto náměstí určená. Náměstí 1. Máje je zóna se zákazem stání a v takto označené zóně je dovolené parkování pouze na místech označených místní úpravou jako parkoviště. Což v případě náměstí 1. Máje je pouze na severní straně naproti lékárně a na východní straně naproti stávajícímu trávníku. Nikde jinde parkování povolené není.

Volné parkování po 1. 7. 2020

I po 1. 7. 2020 naleznete v centru města Mimoně volné stání, bez časového omezení. Jedná se zejména o hlavní záchytné parkoviště v Malé ulici, "u toalet", a menší parkoviště v Malé ulici za Policií ČR. Na těchto dvou parkovištích je povolené časově neomezené stání. Časově neomezené stání je v centru města povolené taktéž v Malé ulici jako takové, dle aktuálního dopravního značení.

Omezení parkování v centru Mimoně od 1. 7. 2020

Kliknutím na obrázek jej zobrazíte v plné velikosti